Osoby, które przetestują podstawowe metronomy mogą stopniowo zacząć rozglądać się za bardziej zaawansowanymi modelami, które mają zdecydowanie większe pole do popisu. Profesjonalny metronom to w chwili obecnej najlepsza stacja robocza do ćwiczeń. Można na nim nie tylko dostosować rytm i brzmienie, ale również dynamikę uderzeń. Co więcej zaawansowane metronomy dają także możliwość podpięcia instrumentów, dzięki czemu spełniają one funkcje miksera, z którego można śmiało wyjść na słuchawki albo wzmacniacz.
Największe wady i zalety zaawansowanych metronomów
Zdecydowanie największą zaletą zaawansowanego sprzętu jest oczywiście mnogość dodatkowych funkcji oraz olbrzymia paleta brzemienia do dyspozycji. Plusem jest także wygodny interface oraz czytelny wyświetlacz. Jeżeli chodzi o minusy, to największym z nich jest cena i wielkość urządzenia.
Profesjonalny tuner z metronomem
Osoby, które są zdecydowane na posiadanie przenośnego tunera i metronomu, powinny rozejrzeć się za specjalnym urządzeniem, które ma wbudowane obie te funkcje. Największą zaletą takiego rozwiązania jest oczywiście to, że mamy tak naprawdę 2w1, dzięki czemu można zaoszczędzić sporo gotówki. Oprócz oszczędności czysto finansowej, można zaoszczędzić także sporo cennego miejsca. Dobry tuner z metronem można kupić już za niecałe 100 zł – BOSS TU-80. Najbardziej wymagający basiści mogą zainwestować w model BOSS TU-88, który z kolei kosztuje około 190zł. Osoby, które nie dysponują zbyt dużymi środkami finansowymi, powinny z kolei rozejrzeć się za produktami Fzone FMT 700 albo Ibanez MU-40, które można nabyć za niecałe 50zł. W Polsce dużym zainteresowaniem cieszy się także tuner z metronomem Korg TM-50.
Więcej inspiracji na stronie: https://drumcenter.pl/pol_m_Metronomy-i-automaty-396.html